![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 12144080
*
nr 1214 4080
Rune Eringstam
(f. 1924), Sverige
Torrnålsgravyr, Vinter. Signerad, numrerad 14/35. Motivet: 33x39 cm
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:03:04
- Konstnär/Designer
Rune Eringstam
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Läs mer om Rune Eringstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik rune eringstam svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyr vinter
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:54
*
Rune Eringstam
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Läs mer om Rune Eringstam
nr 1214 4080
Rune Eringstam
(f. 1924), Sverige
Torrnålsgravyr, Vinter. Signerad, numrerad 14/35. Motivet: 33x39 cm
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Konstnär/Designer
Rune Eringstam
Rune Eringstam, svensk bildkonstnär född 1924 i Hallabro, Blekinge län.Läs mer om Rune Eringstam
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik rune eringstam svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyr vinter
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:54